Зробимо Кривий Ріг європейським містом

Термомодернізація будинків

84% енергії, що споживається в будівлях, йде на опалення та забезпечення гарячої води. 

Термомодернізація будівель в Кривому Розі до ухваленого в Європі рівня (з 200 -240 до 30 – 40 кВт.год/м.кв в рік), дозволить знизити річне споживання природного газу приблизно на 70%. Це дозволить зменшити тарифи на тепло, світло, воду та суттєво заощадити на комунальних платежах.

Міська організація партії ВО «Батьківщина» вже реалізує пілотний проект з термомодернізації житлового фонду в Кривому Розі. В кожному районі міста обирається один багатоповерховий будинок, мешканці якого дають згоду на участь. На кожен такий будинок ліцензованою проектною організацією виготовляється проект термомодернізації. Всі витрати по виготовленню проекту бере на себе керівництво криворізької «Батьківщини», тобто люди на цьому етапі не несуть жодних витрат. Далі, коли проект виготовлено і є кошторис, мешканці будинку приймають рішення, яку частину коштів вони готові витратити. Для залучення залишку коштів, наша партійна організація веде перемови з польською організацією, яка підтримує запровадження енергозберігаючих технологій в Україні. 

В подальшому криворізька «Батьківщина» має намір: 

 • здійснити глибоку термомодернізацію багатоповерхових житлових та бюджетних будівель з підвищенням їхньої енергетичної (зі зниженням потреби в теплі в 3-5 разів), економічної та екологічної ефективності, покращенням зовнішнього виду та умов проживання мешканців.
 • В рамках проекту термомодернізації, замінити старі вікна та вхідні двері, провести утеплення зовнішніх стін, перекриттів горищ та технічних поверхів, перекриттів над підвалами.
 • Встановити загальнобудинкові теплові лічильники, що дозволить реально економити до 30% теплової енергії, а окупляться вони за один опалювальний сезон.
 • Замінити аварійні ліфти за 2 роки на 100% за рахунок міського бюджету.
 • Відремонтувати дахи на 70% за рахунок міського бюджету і на 30% за рахунок мешканців.
 • Відремонтувати зношені сходові клітки перших поверхів 50% міських багатоповерхівок.
 • Провести енергоаудит теплотрас міста і забезпечити запровадження енергоефективних технологій. Відремонтувати старі системи теплопостачання і підвищити їхню ефективність до нормативних меж.
 • Збудувати нові сучасні системи теплопостачання з мультипаливним балансом на основі місцевого палива та енергії. 

Будівництво доріг

Вже понад 50 років, більшість доріг в розвинутих країнах мають бетонне, а не асфальтове покриття. І за півстоліття накопичений колосальний технологічний досвід в будівництві і ремонті бетонних дорожніх покриттів. Головна перевага бетонного покриття перед асфальтовим – довговічність. Термін служби бетонної дороги без капітального ремонту – понад 20 – 25 років. Як наслідок, ці дороги потребують значно рідшого ремонту, що істотно скорочує витрати на їхнє обслуговування. Бетон, з цієї точки зору – більш міцний матеріал. З цієї ж причини бетонне покриття протягом довгого часу залишається більш гладким і рівним, ніж асфальтове. Менше тріщин, вибоїн, ям.

Криворізька «Батьківщина» має намір: 

 • ініціювати прийняття програми модернізації і будівництва доріг в місті на основі бетонного покриття з фінансуванням проекту за рахунок коштів державно – приватного партнерства;
 • проведення відкритого тендеру з залученням до участі в ньому найкращих світових спеціалістів, та, за результатами – укладання договорів з підрядником не лише на будівництво, а й на гарантійне обслуговування доріг, не менше як на 3 роки.

Забезпечимо здорове довкілля

Максимальне зниження обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферу від роботи промислових підприємств і автотранспорту, контроль забруднення водоймищ, організація вивозу та утилізації багато чисельних та різноманітних міських відходів, своєчасна санітарна обробка та підтримання житлових, виробничих, торгівельних підприємств, зокрема об’єктів громадського харчування – є одними з пріоритетних міських завдань. 

Вважаючи цю муніципальну програму однією з найважливіших в життєзабезпеченні міста, члени партії «ВО «Батьківщина» в м. Кривий Ріг вважають за необхідне здійснити наступні першочергові заходи:

• постійно робити ревізію та переоснащення сучасними системами очисні споруди промислових підприємств міста;

• частково замінити автомобільний транспорт з бензиновими  двигунами, що задіяний на міських пасажирських перевезеннях, на муніципальні автобуси з двигунами на екологічному паливі (біометані);

• здійснити будівництво муніципального заводу з виробництва біологічного дизельного пального на основі переробки побутового сміття населення і підприємств міста різного профілю і призначення.

Збудуємо місто майбутнього

Криворізька міська організація ВО «Батьківщина» представляє криворіжцям свій інноваційний проект «SMART-місто», який передбачає використання передових технологій для управління нашим містом та їх впровадження в міську інфраструктуру. Адже комфортні умови життя в місті дозволяють мешканцям з меншими фінансовими, фізичними та часовими витратами діставатися до роботи, користуватися новими креативними ресурсами для особистісного, інтелектуального та фізичного розвитку. Таке місто комфортне та безпечне, а головне – в ньому однаково комфортно почуваються як заможні, так і менш забезпечені сім’ї. 

«ВО «Батьківщина» вважає, що Кривий Ріг має бути містом креативних просторів і комфорту, тому наполягатиме на впровадженні для безкоштовного суспільного доступу:

 • open Wi-Fi – громадські точки доступу до Інтернету в місцях інтенсивного потоку людей постійно, а не тільки напередодні свят чи виборів (в парках, скверах, торгівельних центрах, зупинках транспорту, в самому транспорті і т.д.)
 • запровадити персоніфіковану «картку криворіжця», яка буде перепусткою в будь-яку установу;
 • для підвищення безпеки необхідно встановити системи нагляду міського простору, термінали екстреного зв’язку;
 • безкоштовні онлайн бібліотеки – кожен володар смартфону, комп’ютерного планшету, ноутбука чи звичайної флешки зможе скачати книгу, яку міська влада офіційно купила у того чи іншого володаря авторських прав з метою поділитися безкоштовно з городянами та гостями міста;
 • відкриті місця для підзарядки мобільних пристроїв та інших гаджетів;
 • комфортні та охайні громадські вбиральні.
 • Крім того, криворізька «Батьківщина» вважає за необхідне підтримати податковими пільгами і фінансовими тендерами малий бізнес, який працюватиме на побудову креативних просторів:
 • підтримати створення ко-воркінгу – громадського офісу, в якому за помірну та прийнятну середньостатистичному громадянину плату надається робоче місце та офісний реквізит (ноутбук, принтер, телефон, факс, Інтернет, бібліотека тощо);
 • творчих креативних клубів (наприклад, для бізнес – матусь, для ІТ – пенсіонерів, для художників та просто бажаючих навчитися живопису і т.д.) 

«Батьківщина» – Кривий Ріг в серці!

 

Новини