21.10 4 місяці тому

Ольга Бабенко обговорила з представниками міжнародної організації політичну обстановку в Кривому Розі

Драган Нікодіевіч і Альбіон Єрасов - офіційні спостерігачі від Європейської мережі організацій з моніторингу виборів. Цікавляться всім, що відбувається навколо та всередині виборчого процесу в Україні, зокрема - у Кривому Розі.

З кандидатом у мери Кривого Рогу Ольгою Бабенко представники міжнародної організації зустрілися в першу чергу. У полі зору - процес виборчої кампанії в місті, політична обстановка в цілому.

Одна з особливостей місцевих виборів-2020 року - принципово новий підхід до зовнішнього вигляду бюлетеня та непроста система процедури підрахунку. Однак якщо рахувати мають комісії, голосувати необхідно людям. Чи достатньо роз'яснювальної роботи про правила голосування проводить ЦВК? Як ситуація з коронавірусом може вплинути на хід проведення голосування?

Ольга Бабенко: «Насправді є ефект плутанини. Люди в розгубленості, багато хто не розуміє, як заповнити бюлетень так, щоб не втратити голос. Ми самостійно також проводимо роз'яснювальну роботу на зустрічах з кандидатами, випустили газету з поясненнями, особливо це важливо для людей старшого віку. Велику тривогу викликає ситуація зі статистикою коронавируса. Це може істотно відбитися на явку. Молоді люди можуть не захотіти стояти в чергах для дотримання дистанції, а літні - нанести загрозу своєму здоров'ю. Всі ці процеси можуть вплинути на реальні показники голосування».