29.08 11 місяців тому

Жителі Кривого Рогу вшанували пам'ять захисників України

Сьогодні, 29 серпня, в Україні відзначають День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Десятки небайдужих криворіжців прийшли сьогодні з квітами на Алею слави Металургійного району, щоб вшанувати пам'ять героїв, які віддали свої життя за нашу свободу та незалежність.

Також сьогодні згадують загиблих в боях за Іловайськ. У 2014 році, не дивлячись на домовленості з оточуючим військових ворогом про вихід через гуманітарний коридор, колони українських військових були розстріляні, в результаті чого загинуло 366 наших воїнів, поранено 429, 300 потрапили у полон, а 18 зникло безвісти.

На сьогоднішньому заході були присутні: член виконкому Криворізької міськради, заступник голови Громадської ради при виконкомі Криворізької міської ради та голова КМО ВО «Батьківщина» Ольга Бабенко, депутат Дніпропетровської облради від ВО «Батьківщина» Марія Бабенко, помічники депутата Ігор Вовкозуб, Ольга Рульова, Ірина Кір'янова та Амір Ігнатенко; члени партійного бюро Іван Грунін, Анатолій Кращенко та Сергій Костомаха; партійці Наталя Ярковська, Ігор Кріворотній, Фаіг Алієв та Ігор Гуляєв, а також представники міської та районних виконкомів і небайдужі криворіжці.

День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави відзначається з 2019 року. Відповідний указ Президент Володимир Зеленський підписав 23 серпня 2019 року в підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві.

Окрім скорботних заходів оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання.