28.10 9 місяців тому

З Днем визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня наша країна відзначає День визволення України від фашистських загарбників. Саме в цей день у 1944 році завершилась одна з наступальних операцій Червоної Армії тих років – Східно-Карпатська, внаслідок якої останні об'єднання окупантів були видворені з території Української РСР.

Згадуючи імена учасників та визволителів, сьогодні жителі Кривого Рогу несли квіти до Братської могили радянським воїнам, де поховано 93 герої, які загинули в боях за звільнення міста Кривого Рогу у лютому 1944 року, що знаходиться у сквері 60-річчя перемоги. Серед присутніх були: член виконкому Криворізької міськради, заступник голови Громадської ради при виконкомі Криворізької міської ради, голова ГО «За рідне місто» та КМВ ВО «Батьківщина» Ольга Бабенко, депутат Дніпропетровської облради від ВО «Батьківщина» Марія Бабенко, помічники депутата Ігор Вовкозуб, Ірина Кір'янова та Ольга Рульова; Фаіг Алієв, Володимир Савченко, Ігор Криворотній, Анатолій Кращенко, а також партійці та активісти.

В ході Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років саме на території України відбувалися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

За 31 місяць окупації фашисти розстріляли 7239 криворіжців, 2187 людей було вивезено до концтаборів ворожої Німеччини. Проте навіть у найважчі часи Кривий Ріг не скорився – у місті діяло 14 підпільних груп та 2 партизанські загони, які постійно здійснювали диверсії, що знищували ворожі ешелони з військовими та технікою. Внаслідок проведення Нікопольсько-Криворізької операції наше місто було звільнене 22 лютого 1944 року.