22.01 6 місяців тому

Вітання з Днем Соборності України

Святкування Дня соборності в Україні відбувається відповідно до указу, який був підписаний Президентом України 21 січня 1999 року.

У січні 1918 року було створено УНР (Українська Народна Республіка). На теренах, що входили до складу Австро-Угорської імперії, утворилася ЗУНР (Західно-Українська Народна Республіка). Наприкінці 1918 року у грудні лідери двох утворених держав вирішили підписати передоб'єднавчий договір, що й здійснили. Цей договір увійшов до історії під назвою акт «Злуки». Цей документ 22 січня 1919 року був оприлюднений на Софійській площі в Києві як акт об'єднання українських земель.

Це свято є символом єдності українських земель. Однак на той час державі не вдалося відстояти незалежність та єдність, але для українців акт Злуки став справжнім втіленням мрії про незалежність, яку народ носив століттями.

Цього дня хотілося б привітати всіх зі святом та побажати всім єдиного духу народу, великої сили та могутності, міцної дружби та братерської допомоги, взаємоповаги та розуміння, вірних цілей та високих прагнень, одного чистого та мирного неба на всіх.

З повагою, Ольга Бабенко,
Криворізька команда ВО «Батьківщина»,
громадське об’єднання «ЗА РІДНЕ МІСТО».