09.05 4 місяці тому

В День перемоги команда Ольги Бабенко відвідала учасницю бойових дій

Сьогодні в Україні відзначають День Перемоги над нацизмом у Великій Вітчизняній війні. Рівно 76 років тому був підписаний, а згодом і набрав законної сили - Акт воєнної капітуляції Німеччини, що підтвердив припинення вогню.

В цей день вшановується пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслюється солідарність та бойове братерство усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів. Пишаємося та пам’ятаємо кожного, хто віддав своє здоров’я або життя, наближуючи нашу країну до перемоги, а ворогів – до поразки.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

В цей день вже не вперше голова ГО «За рідне місто» та КМО ВО «Батьківщина» Ольга Бабенко з командою відвідує, серед інших, Емілію Степанівну Балабас – медичну сестру 78-го польового пересувного шпиталю 9-ї Армії, старшину медичної служби, яка пройшла всю війну з жовтня 1941 року. На сьогоднішній зустрічі також були присутні депутат Дніпропетровської облради від ВО Батьківщина Марія Бабенко та заступник голови Металургійної райради, голова Центрально-Міської парторганізації Ігор Вовкозуб.

На долю молодої медичної сестри випали тоді дуже тяжкі випробування: Емілія Степанівна приймала участь у визволенні Нікополя, Запоріжжя, Миколаєва, Херсона, Одеси, міст рідної Дніпропетровщини та закінчила війну в Австрії; спасла життя і здоров’я тисячам наших воїнів.

У нагородному арсеналі нашої землячки – ордена «Вітчизняної війни» і «За мужність», медаль «За Перемогу» та цілий ряд ювілейних нагород.

Вже вкотре спілкуючись з Ольгою Володимирівною, Емілія Степанівна залюбки поділилася своїми багатими але сумними спогадами про ті страшні воєнні часи, про мужність та відважність наших солдатів, про покалічені людські долі, про надію й віру в краще майбутнє та про почуття радості від довгоочікуваної Перемоги!

Пам’ятаймо і ми, що перемога над нацизмом далась нам та усьому світові надзвичайно високою ціною!

Бажаю всім великого щастя, міцного здоров'я і мирного неба над головою!

З Днем Перемоги!

 

Ольга Бабенко
Голова ОО «За рідне місто»
та КМО ВО «Батьківщина»