09.05 3 місяці тому

Традиція та пам'ять

Біля братської могили «Вогонь пам'яті» поклали квіти

9 травня в Україні відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Скільки написано про це книг і пісень, скільки фільмів знято, - цей день був і залишається одним з найбільш особливих серед низки червоних календарних дат.

Карантинні обмеження внесли істотні корективи в формати традиційних заходів. Цього року - без походів і святкувань. Представники Криворізької організації ВО «Батьківщина» поклали квіти до братської могили «Вогонь пам'яті» рано вранці.

«Це і традиція, і пам'ять. Багато емоцій в цей день. Різних, від гіркоти до гордості. День Перемоги - свято сімейне. Бажаю всім сьогодні провести його вдома, в колі сім'ї. Згадати загиблих героїв і побажати здоров'я тим небагатьом залишившися у строю. І головне, побажати нам усім мирного неба над головою!» - зазначила глава організації Ольга Бабенко.

Через об'єктивні причини, в цьому році біля монументу малолюдно. Однак у кожного з тих, хто прийшов, - своя історія і свої сімейні традиції цього свята. Поділилася своєю і Ольга Бабенко: «У моїй родині воювали мої діди, бабусі. Одна була ще дитиною, працювала на заводі, який робив авіаційні бомби. Зовсім малою, вона стояла на ящику. Чи не діставала до верстата. Друга вже з 14 років працювала вчителем історії, тому що в той час не було вчителів. Обидва діда - офіцери, пройшли фронт. Для нас це рідне і саме головне свято».

Вогонь з братської могили біля Свято-Миколаївського храму було доставлено до меморіального комплексу «Монумент Перемоги».