26.04 1 рік тому

Сьогодні Україна відзначає 35-ту річницю Чорнобильської трагедії

Рівно 35 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася одна з найстрашніших техногенних катастроф XX сторіччя - аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Через вибух 4 енергоблоку виникла потужна пожежа, яку вдалося загасити лише 10 травня.

У ліквідації наслідків катастрофи брало участь близько 600 тис. осіб. Працюючи без належних тренування, знань та засобів захисту, тисячі людей загинули від наслідків радіації. Навколо АЕС утворилася зона відчуження, яка зберігається донині.

Сьогодні людей, які віддали свої здоров'я та життя, вшанували пам'яттю і в Кривому Розі. Десятки мешканців міста взяли участь у покладанні квітів, що пройшло у тому числі і біля монументу пам'яті чорнобильцям у сквері Героїв Металургійного району. Серед присутніх були: голова ГО «За рідне місто» та КМО ВО «Батьківщина» Ольга Бабенко, депутат Дніпропетровської облради від ВО «Батьківщина» Марія Бабенко, помічники депутата Ігор Вовкозуб, Амір Ігнатенко та Ольга Рульова, член бюро КМО ВО «Батьківщина» Сергій Костомаха, керівники районних організацій ВО «Батьківщина» Кривого Рогу Анатолій Кращенко, Вікторія Ещіна та Олена Гузачова, а також актив партійної організації - Тетяна Рябова, Василь Білич, Василь Шпак, Марія Ярошенко, Василь Віцалару, Неля Скачкова, Олена Гапон, Тетяна Кульчицька , Володимир Савченко, Галина Земелько, Лідія Реріх, Валентина Ксьонжик, Катерина Лагода, Володимир Кручель і Віталій Русін.

Вічна вдячність і низький уклін ліквідаторам чорнобильської аварії за їх подвиг. За те, що вони пішли в огонь, в радіоактивний дим, на вірну смерть. Якби не вони, можливо наша країна повністю називалася б Зоною відчуження, бо ніхто не знає – наскільки б сильно поширилася радіоактивна пожежа. Вони справжні герої, так як віддали свої життя на благо життів тисяч інших людей...

Захід проведено з дотриманням протиепідемічних вимог та карантинних обмежень.