17.03 1 місяць тому

Проведено позачергову сесію обласної ради

Сьогодні, 17 березня, на V-тій позачерговій сесії Дніпропетровської обласної ради депутати проголосували за об'єднання всіх обласних протитуберкульозних диспансерів в одну структуру.

Всі заклади приєднали до Криворізького диспансеру. Це було необхідно зробити, щоб всі вони мали можливість отримувати фінансування від НСЗУ. За умовами медичної реформи, Дніпропетровська область повинна подати тільки одну протитуберкульозну структуру, з якою буде укладати договори НСЗУ. Відповідне рішення треба було прийняти до 1 квітня, тому ми і зібралися на позачергову сесію.

Депутати проголосували за те, що до КП «Криворізький протитуберкульозний диспансер» ДОР приєднають наступні установи:

  • КП «Дніпропетровське обласне клінічне лікувально-профілактичне об'єднання" Фтизіатрія "ДОР»;
  • КП «Кам'янський протитуберкульозний диспансер ДОР»;
  • КП «Обласний дитячий спеціалізований центр ДОР»;
  • КП «Дитячий фтізіопульмологічний медичний центр ДОР».

Всі перераховані вище закладу залишаться на своїх місцях, будуть працювати та надавати допомогу хворим. Для пацієнтів і лікарів нічого не зміниться. Це тільки юридичне об'єднання, а існуючі установи продовжать функціонувати як філії або окремі відділення, по суті, однієї лікарні. Це зроблено, щоб хворі на туберкульоз не залишилися без медичної допомоги.

Екстрена необхідність в об'єднанні установ полягала в тому, що згідно з Державною стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги кожен регіон повинен створити єдиний протитуберкульозний заклад, що має статус регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру.