07.05 4 місяці тому

Ольга Бабенко провела презентацію нової книги серії «Жизнь замечательных криворожан»

Напередодні дня перемоги у Криворізькій загальноосвітній школі № 5 проведена презентація нової книги Володимира Бухтіярова - «Восьмизоряне сяйво». Місце обране не випадково, адже саме в цій школі вчилися головні особи розповіді - двічі герої Радянського Союзу Дмитро Борисович Глинка, Василь Ілліч Михлик і герої Радянського Союзу - Борис Борисович Глинка, Віктор Маркович Дудніченко, Іван Олександрович Кобилянський та Іван Васильович Лавроненко.

Організатором заходу, співавтором, а також спонсором, за підтримки якого книга побачила світ, стала голова Громадської організації «За рідне місто» та Криворізької міської організації ВО «Батьківщина» - Ольга Володимирівна Бабенко. Це вже далеко не перша книга про видатних мешканців міста та про історичні події, що з ним пов'язані, у створенні якої бере участь Ольга Володимирівна. Ще одним з проектів, до якого вона причетна, є електронний архів «Книга пам'яті» - база імен людей, які брали участь у бойових діях, побували в окупації або працювали в тилу під час Другої світової війни та чиї імена могли загубитися і бути забуті до наших днів.

На сьогоднішній презентації говорили про життя довоєнних вихованців школи, в стінах якої вона проходила. Герої історій брали участь в боях з німецькими окупантами та їхніми союзниками, здійснюючи героїчні вчинки навіть ціною власних життів, адже на кону було звільнення України та Європи в цілому. Підсумовуючи спільний внесок у розгром нацистів цих шести людей, разом вони знищили два з половиною полку фашистських літаків повітряних сил Третього Рейху «Люфтваффе» і більше двох танкових полків вермахту.

На презентації також були присутні: ще один співавтор книги, а також голова ГО «Кривий Ріг - рідне місто» Дмитро Степанюк, журналіст, краєзнавець, письменник і сам автор книги - Володимир Бухтияров, депутат Дніпропетровської облради від ВО «Батьківщина» Марія Бабенко, а також вчителі, активісти громадських організацій та партійці.

По закінченню заходу всі бажаючі отримали по книзі та мали можливість підписати її у авторів.