06.08 3 роки тому

Кому корпоративні пенсії? - Шахтарі відстоюють своє право на соціальний захист

Скорочення списків шкідливих професій, позбавлення одвічних привілеїв раннього виходу на пенсію та інші сюрпризи від законодавчих нововведень уряду несподівано стали на шляху людей праці. Постановою Кабміну держава фактично переклала соціальний тягар відповідальності на підприємства. Ті, в свою чергу, закономірно роблять все, щоб зняти з себе цей нелегкий вантаж - проводять якісь «атестації», скорочують, оптимізують.

Чи не вперше з питаннями про нинішній стан справ на підприємствах Кривбасу, де не з чуток знають про підземну працю, на прийом до Ольги Бабенко приходять люди. Їх стає більше, а голос - голосніше. Всі вони - представники великих гірничодобувних підприємств. Всі - обурені, збентежені, пригнічені: «Ми дихаємо пилом кожен день. Чи для дозиметриста, якого викреслили зі списку шкідливих професій, пил став іншим? А що говорити про права жінок? Тепер вагітна на 7 місяці працівниця буде спускатися в шахту, не отримуючи при цьому пільг? Нонсенс!»

Позиція керівника Криворізької організації ВО «Батьківщина» Ольги Бабенко - зробити все, щоб люди праці були почуті:

«Перше, - ми пишемо листа нашому лідеру, Юлії Тимошенко. Проблема болюча для Кривбасу. Але це питання національного масштабу, цілого ряду шахтарських міст та тисяч людей. Держава просто самоусунулась. Сумнівні експертизи викреслюють людей та їх права, вистраждані потом і кров'ю. Ми повинні допомогти захистити їх права в судах, Парламенті. Донести голос з-під землі на самих верх».

На зустріч з депутатом прийшли працівниці шахт Гвардійська, Жовтнева, Тернівська, Родіна (ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат»), шахт Ювілейна, Фрунзе (ПрАТ «Суха Балка»), а також представники профспілкових організацій та активісти.