26.12 8 місяців тому

Мільйони переселенців отримали право голосувати на всіх видах виборів

«Проект виборчого кодексу з коригуванням від самих переселенців - прийнятий. Ми вважаємо це нашою великою перемогою. Команди міської організації ВО «Батьківщина», невтомної громадської організації «Егіда-Центр», Криворізької ради, які почули нас і підтримали. Нам не соромно буде дивитися в очі цим людям», - поділилася емоціями Ольга Бабенко.

Так як і всі.

19 грудня Верховна Рада (з поправками Президента) прийняла законопроект «Про порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його адреси». Шлях до цього законодавчого рішення був непростим і довгим. В усякому разі, для тих, хто щиро радів за внесення реальних змін, які дозволять реальним людям стати справжніми громадянами України без обмеження виборчих прав.

Крок 1. З ініціативи громадської організації «Егіда-Центр», яка займається питаннями ВПО (внутрішньо переміщених осіб), в лютому 2019 го відбулося засідання круглого столу. Прийнято рішення про пропозиції.

Крок 2. Про можливості лібералізації процедури тимчасової зміни місця голосування без зміни адреси (за допомогою онлайн-кабінету), про мільйон студентів, дітей, які досягли повноліття та інші категорій переселенців з трибуни міської ради прозвучало слово-звернення керівника депутатської групи ВО «Батьківщина» Ольги Бабенко.

Крок 3. Криворізька рада, першою в Україні, підтримавши ініціативу Ольги Бабенко, прийняла офіційне звернення до Центральної виборчої комісії.

Крок 4. Розгляд у ЦВК, комітетах ВР, внесені поправки Президента.