13.01 2 місяці тому

Криворіжець з великої літери. В місті вшанували пам'ять Григорія Гутовського

В цей день завжди світить сонце, - відзначають ті, хто щороку приходить вшанувати пам'ять видатної людини, міського голови - Григорія Івановича Гутовського.

Сьогодні 27 років від дня його смерті. Біля меморіальної дошки, розташованої на фасаді будинку № 17 по вулиці Свято-Миколаївська, відбулася урочиста церемонія покладання квітів. Керівництво Центрально-Міського району, представники підприємств, організацій, громадськість, друзі і знайомі традиційно зібралися згадати криворіжця, який став частиною історії міста.

Виступаючи на урочистому заході, керівник депутатської групи ВО «Батьківщина» в Криворізькій міськраді Ольга Бабенко зазначила:

«Людина живе стільки, скільки живе пам'ять про нього. Григорій Іванович заслуговує вічної пам'яті! Ми завжди прагнемо до кращого майбутнього, але ми, нинішнє покоління, зобов'язані зберегти все найважливіше і найцінніше, що було створено у Кривому Розі з ініціативи і під його керівництвом. Такий багатий досвід, організаторські здібності, особисті якості, притаманні лише обраним людям. Нам є чому вчитися і що нести далі».

Сухі факти історичних зведень кажуть: державний і громадський діяч, депутат Верховної Ради УРСР 10-го і 11-го скликань (1981 - 1989), член президії Верховної Ради УРСР (1981-1986), голова Криворізької міської ради в 1979-1992 роках, почесний громадянин Кривого Рогу. Однак це всього-лише загальнодоступна інформація з Вікіпедії.

У Кривому Розі Григорія Гутовского знають, як мера, при якому відкрито найбільший в місті будівельний комбінат, завод великопанельних конструкцій громадських споруд, побудовані Східний-1, 2, 3, Макулан, Зарічний, Сонячний, 5-й Гірницький, Індустріальний. Людину, яка вміло, стрімкими темпами розвивала міську інфраструктуру - будувалися нові школи, дитячі садки, відкрилася перша гілка швидкісного трамваю на проміжку від станції «Мудрьона» до станції «Майдан Праці», відома «тисячка», Свято-Преображенський кафедральний собор, з'явився міжнародний аеропорт «Кривий Ріг».

У 1999 році Криворізьким міським виконкомом було прийнято рішення - встановити меморіальну дошку на будинку, в якому Григорій Іванович Гутовський прожив 20 років.

«Хочу сказати слова величезної подяки всім, хто шанує пам'ять про нашого видатного земляка. Про криворіжця з великої літери. З кожним роком сюди приходить все більше людей. І нехай так буде завжди!», - побажала Ольга Бабенко.