26.08 4 тижні тому

Фіскалізація або тіньовий бізнес і подвійні стандарти?

Ольга Бабенко озвучила з трибуни вимоги підприємців проти нових законів. Міськрада підтримала звернення до Президента, Верховної Ради України та Кабміну

Сьогоднішній ранок криворізькі підприємці почали незвично - під стінами міської ради. Благали, втім, до депутатів вищого рангу. У вересні 2019 го року Парламентом (за дивно скороченою процедурою) прийняті Закони №128-IX і 129-IX. По суті, цілий рік представники малого і середнього бізнесу намагаються достукатися до столичної влади, розповівши про реальні наслідки цих законів.

Пряма мова учасників акції: «Усі люблять говорити про важливість розвитку малого бізнесу. Але на практиці нас просто знищують», «Сподівалися на зміни після виборів президента, парламенту. Стало ще гірше. Наступити на «спрощенку» - такої підніжки ми не очікували», «Сьогодні нас почула тільки Ольга Бабенко. Хочеться вірити, що вона достукаєтеся до місцевих депутатів, а там і до верхів, і щось зміниться».

На місцевому рівні підприємців підтримала лідер криворізької міської організації ВО «Батьківщина» Ольга Бабенко. Депутат виступила з трибуни міськради:

«Закони приймаються під виглядом поліпшень, а по суті істотно погіршують умови ведення підприємницької діяльності простими людьми, фізичними особами-підприємцями, які використовують 2, 3, 4 групи спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Прийняті закони тільки розширюють можливості для корупції. При цьому істотно збільшуються витрати підприємців на придбання, впровадження і функціонування реєстраторів розрахункових операцій. До чого призведе знищення спрощеної системи оподаткування? Малий бізнес перейде в «тінь», без того жахливий потік трудової міграції збільшиться, і як наслідок, - зменшаться надходження до місцевих бюджетів».

Емоційна та аргументована мова Ольги Бабенко була почута. Пропозиція звернутися до Президента, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів прийнято 49 голосами міської ради.

Закони, прийняті без широкого обговорення з представниками малого та середнього бізнесу й по суті, повністю ігнорують інтереси тих, чию діяльність регулюють, повинні бути переглянуті.