26.04 2 роки тому

Чорно-білі дні пам'яті

Сьогоднішній день для нас назавжди залишиться чорно білим. На згадку про день, коли створене людиною обернулося проти неї з тисячократним силою. Світ став свідком однієї з найжахливіших катастроф в історії людства. Чорнобильської.

26 квітня 1986 року в СРСР стався вибух четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції. В результаті НП реактор АЕС був повністю зруйнований, а радіоактивне забруднення накрило значні ділянки території нашої країни. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибусі бомби в Хіросімі в 1945 році. Вважається, що дії радіації піддалося більше 8 мільйонів людей тільки в Україні та Білорусі.

Якщо в цифрах. За різними даними, від 600 до 800 тисяч осіб з усього СРСР брали участь в ліквідації наслідків на ЧАЕС. Від 4 до 10 тисяч людей загинули від наслідків вибуху. Понад 70 тисяч з них стали інвалідами.

В Україні під радіоактивне випромінювання в результаті вибуху в Чорнобилі потрапили 1,9 млн чоловік. У Кривому Розі на сьогодні проживає близько 4 тисяч осіб, які постраждали в результаті аварії на ЧАЕС. Це - ліквідатори, вдови і діти.

Говорячи про Чорнобильську трагедію, ми перш за все повинні пам'ятати про крихкість світу, недосконалості людських творінь, силу природи і подвиг, вчинений людьми заради людей.