29.05 1 год назад

Дострокові вибори - вибори сильного прем'єр-міністра

29.05.2019 10:34

Перевиборам Верховної Ради - бути. Саме це стало головним підсумком інаугураційної промови нового Президента України Володимира Зеленського. Нинішня Верховна Рада давно уже не представляє народ, і навіть «щойно розпущена» коаліція існувала виключно на папері. Отже, протягом наступних двох місяців українці мають вирішити, які саме політичні сили достойні увійти в наступний парламент.

Президентські перегони нарешті завершились. На урочистому засіданні Верховної Ради новим президентом став Володимир Зеленський, якому українці віддали рекордну кількість голосів за всю історію України. Але його 73% - це не особистий рейтинг, а величезний запит на кардинальні зміни в країні. Адже важко знайти сферу, в якій минулий президент не залишив свого руйнівного впливу.

Одним із найганебніших наслідків його правління стала нинішня Верховна Рада, в якій навіть ніколи не було нормальної коаліції. Вона завжди працювала в режимі «божевільного принтера», яким вручну керували з Адміністрації президента, а уряд керувався чим завгодно, тільки не інтересами народу. Тож дострокові вибори не тільки назріли, а й перезріли, ставши нагальною потребою.

Разом із тим, вони ставлять перед українцями надзвичайно важку задачу. Протягом лише двох місяців вони повинні визначити, які саме політичні сили займуть місця в наступному парламенті. Без перебільшення це стане ключовим вибором, навіть важливішим за вибори президента. Бо Україна є парламентсько-президентською країною, і саме Верховна Рада обиратиме уряд та прем'єр-міністра, які стануть реальними очільниками країни.

Економіка, підтримка територіальних громад, формування і виконання бюджету - все це сфера відповідальності прем'єр-міністра.

Він же є головою виконавчої влади і має можливість впоратись із свавіллям місцевих чиновників. На його плечі також впаде весь тягар криз, які насуваються на країну цього року - комунальної, фінансової та інфраструктурної. Це не рахуючи війни, яка теж забирає свою страшну данину.

До того ж новообраний президент є новачком у політиці. Бажання змін - це дуже добре і відповідає очікуванням людей. Зрештою, це продемонстрували й результати президентських виборів. Але одного бажання змінювати країну недостатньо. А непродумані дії навіть можуть завдати шкоди. Для того, щоб «машина змін» зрушила з місця, їй потрібен «мотор» - керівник уряду, здатний діяти швидко, рішуче, в інтересах більшості українців. Саме тому на посаді прем'єр-міністра має опинитись людина із ґрунтовними економічними знаннями та реальним антикризовим досвідом. Тільки вона зможе не лише впоратись із викликами, які стоять перед країною, а й стати надійним балансом для президента-новачка.

Ситуація ускладнюється тим, що в новому парламенті сильні позиції займуть проросійські сили. А проукраїнський блок складатимуть декілька партій, що призведе до складних коаліційних перемовин. Довгу «коаліціаду» Україна собі дозволити не може - у неї будуть лічені місяці і навіть тижні на боротьбу із кризовими явищами.

А значить, новий прем'єр-міністр повинен приступити до реальної роботи в перший же день.

На сьогодні єдиною людиною, здатною на таке, є Юлія Тимошенко. Уже зараз вона має чітко сформовану покрокову економічну програму - Новий Курс України. Її величезний досвід як політика та управлінця демонструє - даремно час вона не витрачає, а починає ефективно працювати вже з перших днів. Вона ґрунтовно обізнана не лише із особливостями територіальних громад, а й має реальну програму децентралізації.

Юлія Тимошенко також єдиний на сьогодні політик, який двічі доказав свою здатність рятувати країну від криз. Вона зробила це двічі - в 2001 році відвернувши енергетичну катастрофу, а в 2008 році не дозволивши світовій кризі знищити українську економіку.

Партія «Батьківщина», попри малий розмір фракції, уже показала майстер-клас відстоювання прав громадян. Вона є унікальним синтезом досвіду професійних політиків та свіжих ідей молоді, а отже, зможе бути локомотивом реальних реформ.

Тож ядром дієвої проукраїнської і прозахідної коаліції, здатної на ефективні дії одразу після виборів, може стати тільки партія «Батьківщина». А Юлія Тимошенко є найкращим в Україні антикризовим менеджером, яка стане сильним і відповідальним прем'єр-міністром, здатним реанімувати економіку країни і добитись процвітання.

Сергій МАКОГОНЕНКО

Скачать: «Пульс» - Дострокові вибори - вибори сильного прем'єр-міністра 1.37 MB jpg

Похожие статьи по теме