11.04 8 років тому

Ми пишаємося, що живемо з Вами в одному місті, Андрій Іларіонович!

Доля деяких людей настільки дивна і непередбачувана, що її опис нагадує, швидше, історичний роман або сценарій до художнього фільму, ніж реальну біографію. Один з таких людей - з незвичайною, складною і героїчною долею - 91-річний кріворожанін, колишній в'язень фашистських концтаборів Андрій Іларіонович Дудник.

Він народився в 1925 році в сім'ї військових - прадід і дід були генералами, батько - полковник царської армії до 1918 року, потім перейшов до Червоної Армії і з 1927 року командував дивізією.

Коли почалася Велика Вітчизняна війна, Андрію Дудник не було і шістнадцяти, але в 1941 році він вступив до Харківського військове артилерійське училище, і, закінчивши його в стислі терміни, в званні молодшого лейтенанта був відправлений на фронт у діючу армію.

У березні 1943 року, будучи вже в званні капітана, Андрій Іларіонович був контужений і потрапив у ворожий полон. Спочатку були табори військовополонених в Україні (м Хорол, м.Кременчук, Полтавська область) і Чехословаччини (м Карвіна), потім - жахи концтаборів Польщі (Освенцим) і Австрії (Маутхаузен). За цей час Андрій Дудник чотири рази здійснював втечі, і лише остання його спроба вдалася

Колишній в'язень був змучений і повністю знесилений - його вага тоді становив всього 36 кг, але його воля була непохитна. На превелику силу Андрій Іларіонович дістався до лінії фронту і пробрався до наших ... Пройшовши мінімальну реабілітацію в госпіталі і відповідні перевірки органів контррозвідки, Андрій Дудник був направлений обчислювачем артилерійської батареї 122 мм гармат на фронт в резервну дивізію головного командування 4-го українського фронту. Воював за визволення від фашистських загарбників Польщі, Чехословаччини, Австрії та Німеччини. А після брав участь в боях з Японією. Після закінчення війни до 1951 року служив у лавах Радянської армії на території Німеччини.

Сьогодні, в Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів, цього героїчного людини - Андрія Іларіоновича Дудника, відвідали депутат Криворізької міської ради, голова громадського об'єднання «За рідне місто» Ольга Бабенко, помічник депутата міськради голова молодіжного крила, криворізької громадської організації «За рідне місто! »Марія Бабенко і член об'єднання Ігор Вовкозуб. Андрій Іларіонович за чашкою чаю розповів гостям історію свого життя, з болем і гіркотою згадував про те пекло, через який йому довелося пройти в Освенцімі і Маутхаузене і за своїми товаришами, яким вибратися звідти так і не вдалося ...

 

Низький уклін Вам, Андрій Іларіонович, за Вашу мужність, силу духу і патріотизм. Дай Вам Бог здоров'я, довголіття і любові близьких ще на довгі роки!